Jak se zbavit povánočních kilo? Toto je základ hubnutí!

Nový rok už svítí v kalendáři a vy jste se zatím nedokopali do cvičení či ke změně jídelníčku? Takto můžete každý den marně sledovat displej na váze a doufat, že se zjeví nižší číslo. Víte, jak se setřást novoročních pneumatik, které na vás zanechala vánoční pohoda? Vše začíná ve vaší hlavě! Přinášíme vám recept, jak se zbavit povánočních kilo.

Nezáleží na tom kolik cvičebních a stravovacích plánů jste si sestavili, musíte přesvědčit i vaši vůli. Vyzkoušejte naše triky a zbavte se kil jednou provždy!

Sestavte si svůj fitness plán

Vytvořte si plán, ve kterém si určíte všechny cíle a to, jak často budete cvičit. Ten si vylepte na viditelné místo (např. na lednici) abyste si každý den připomínali, co je dovoleno a co ne. Pro lepší motivaci si k němu připněte svoji starou fotku, kde máte o pár kilo méně. Nebo si ji upravte ve Photoshopu podle vašich představ pro motivaci. Nezapomeňte si pravidelně zaznamenávat kolik centimetrů vám ubylo (či nebodaj přibylo), co jste jedli a zda jste pravidelně cvičili.

V noci se nepřibližujte k chladničce

To, že noční nájezdy na chladničku dokážou pošramotit nejedno předsevzetí je fakt. Ale také se nenechte odstrašit mýtem, že po 5-té nemůžete jíst. Abyste totiž zabránili přibírání, stačí nejíst 2 až 3 hodiny předtím, než si lehnete do postele. Ideální je namíchat si k večeři bílkoviny. Sacharidů se na večer raději vzdejte.

Beautiful girl presenting your product

Vybírejte si vhodnou stravu

Neplatí, čím menší porce, tím dříve zhubnete. Důležitý je obsah toho, co sníte. Velké množství sacharidů nemusí mít dobrý vliv na vaši dietu, neboť díky nim máte stále větší pocit hladu. Raději zvolte stravu bohatou na proteiny a zdravé tuky (omega-3 mastné kyseliny). Na svůj talíř si dávejte hlavně zeleninu.

Hýbejte se

Je pravda, že při hubnutí hraje nejdůležitější roli strava, ale cvičení a pohyb není třeba také podceňovat. Zvolte si fyzickou aktivitu, která však trvá déle než 30 minut. Teprve po této době naše tělo začne spalovat kalorie. Pak je však třeba odolat, protože náročné cvičení podporuje chuť k jídlu a na sladké.

A už jen promluvit vaši vůli a proměna vašeho těla může začít! Držíme palce!

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články