Důležitá pravidla při praní, kterých byste se měli držet

Praní patří neodmyslete k činnostem v domácnosti, kterým se věnujeme téměř denně. Vždyť chceme-li mít čisté prádlo, musíme prát. V mnoha domácnostech se pere i vícekrát za den, v některých jednou za týden. Pokud ale chcete při praní myslet také na péči o pračku a oblečení, těmito důležitými pravidly byste se měli řídit.

Důležitá pravidla při praní:

Nepřehánějte to se spoustou prádla

I když v současnosti si pračky sami přizpůsobují množství vody na množství prádla, je důležité, aby se pračka, buben zbytečně nepřetěžoval velkým množstvím. Je třeba dodržovat maximální povolenou hmotnost a raději si oblečení rozdělit na více částí, než buben přeplnit a zabránit tak důkladnému čištění prádla.

Pokud máte pračku Electrolux, je možné, že vám po čase odejde ložisko do pračky. Kvalitní ložisko do pračky Electrolux však můžete objednat i přes internet a zavolat si opraváře, který vám jej vymění. Je normální, že se při častém praní ložisko opotřebuje.

Nepřehánějte to však se spoustou prádla a držte se maximální povolené hmotnosti.

Otírejte těsnění bubnu po praní

V gumových těsněních pračky, bubnu se po vyprání hromadí voda. Pokud bychom ji tam nechali, začala by tam vznikat plíseň a pračka by se pomalu znehodnocovala.

Beautiful young woman is smiling while doing laundry at home.

Vždy dělejte vše pro to, aby se vám v pračce nerozmnožila plíseň. Po praní důkladně vytírejte těsnění bubnu po praní. I když přístup může být obtížnější, je třeba to udělat.

Použít k tomu můžete klasickou švédskou utěrku. Tu potom důkladně properte a zavěste, aby se mohla opět použít při dalším praní.

Kromě těsnění přetřete švédskou utěrkou i vnitřek bubnu. Může se stát, že tam zůstala stát voda a ta by mohla způsobit rezivění vnitra bubnu. Náhradní díly na pračku lze koupit, ale co když se vám znehodnotí to nejdůležitější, tedy místo, kde dáváte špinavé prádlo?

A na závěr jeden tip: Doporučujeme vám proplachovat a vytírat zásobník na prach.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články