8 tipů jak vyšachovat křečové žíly

křečové žílyK nebo varixy se zvyknou „usadit“ na nohou. Nejvíce ztrpčují život ženám, ale nemají slitování ani před muži. Většinou je tento esteticko-zdravotní problém již předurčen. Ano, nespravedlivá genetika! Ale přece existuje pár způsobů, jak byste mohli nechtěné „provazy“ na nohou eliminovat. Podívejte se na naše tipy!

  1. Chce to hodně pohybu

Je důležité, abyste svému tělu dopřáli každodenní pohyb. Pokud trpíte nadváhou, měli byste začít přemýšlet nad vhodnou dietou v kombinaci se sportem. Těžká váha křečovým žilám pěkně nahrává!

  1. Žádné překřižování nohou a vysoké podpatky

I když to může působit sexy, věřte, že pro vaše nohy to představuje naprostou pohromu. Noha přes nohu sice může působit na určitou dobu pohodlně, ale takto si na nich vyrýsujete neestetické žíly.

  1. Jednostranné zatěžování organismu

Pokud v práci dlouho sedíte či stojíte, zkuste si dělat malé přestávky. Také si můžete zacvičit a protáhnout se. A když se na vás budou kolegové nechápavě dívat, zapojte i je.

  1. Nohy na stůl

Toto se vašemu šéfovi asi nebude moc zamlouvat, ale doma už tuto radu můžete směle praktikovat. Kromě toho pomůže, když si v noci nohy umístíte nad úrovní srdce, alespoň deset centimetrů.

Body Parts
  1. Sauna a vysoké teploty jsou tabu

Do sauny a horké vody raději moc nechoďte. Vysoké teploty jen žíly zvětšují. Zhoršování stavu přeje i přehřívání nohou na slunci. A jelikož je horký i vosk na epilaci, raději přejděte na žiletky, či jiný způsob odstraňování nežádoucího ochlupení.

  1. Vypijte alespoň dva litry tekutin za den
  2. Vyhněte se alkoholu a cigaretám
  3. Venofarmaka

Podle lékařů zlepšují návrat žilní krve k srdci a lymfatickou drenáž. Mají vliv na žilní stěnu a chlopně v žilách, které zajišťují zpětný proud krve směrem k srdci. Snižují propustnost cév, zabraňují poškození výstelky cév zánětlivými změnami a potlačují aktivaci bílých krvinek. Zmírňují bolest, pocit těžkých nohou, křeče v nohou a zmenšují otok.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články