Správná péče vám pomůže zbavit se strachu ze zubařů

Zuby nás dokážou nejednou potrápit. Už od útlého věku máme strach ze zubařů a rodiče nás mnohdy museli přemlouvat, abychom si vůbec sedli do zubařského křesla. Chceme-li ale, aby naše zuby byly zdravé, je třeba dodržovat pár důležitých zásad. Správná péče vám pomůže zbavit se strachu ze zubařů a hlavně zajistíte, že vaše zuby budou zdravé a krásné.

Nedostatek zubařů

Než se dostaneme ke správné péči o zuby, řekneme si něco o nedostatku zubařů. Naše zdravotnictví není v ideální kondici a nedostatek zubařů cítit v každém regionu. Pokud hledáte kvalitního zubaře v Žilině, mohlo by se stát, že by vás nějací zubaři odmítli, protože by měli plnou kapacitu. Problémem je vysoký věk většiny zubařů. Mladí odcházejí do zahraničí, starší v důchodovém věku neinovují vybavení a tím pádem nedokážou realizovat některé zákroky.

Pravidelné návštěvy u zubaře

Základem správné péče jsou pravidelné návštěvy neboli preventivní prohlídky. Právě roční preventivní prohlídky dokáží odhalit řadu komplikací a zabránit tak úplnému znehodnocení (odumření) zubu. Endodoncie je zákrok, kterému se někdy úplně nevyhnete. Pravidelné návštěvy však dokážou odhalit hodně. Samozřejmostí je také pravidelné čištění. Bez něj by to určitě nešlo.

Dentist working in dental clinic with patient in the chair.

Pravidelné čištění zubů

Říká se, že zuby bychom si měli mýt po každém jídle, ale velmi dobře si uvědomujeme, že to prostě nejde. Důležité je nejen pravidelné čištění, ale především správné čištění. Nesmíte zapomínat na čištění mezizubních prostor, pro které budete potřebovat zubní nitě, mezizubní kartáčky a jednosvazkové kartáčky na zadní židle. Samozřejmostí je i dobrý kartáček, který by neměl být příliš tvrdý, ale zároveň ani příliš měkký. Doporučujeme spíše kvalitnější značky kartáčků.

Pokud se bojíte zubařů, starejte se o své zuby každý den a bude-li zapotřebí nějaký zákrok, budete vědět, že jste pro své zuby udělal maximum.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články